YabanciDizi.Com size bildirim göndermek istiyor.

Bildirim Almayı Kabul Et

Band of Brothers (2001-2002)

Takip Et
Dünya onlara güvendi, onlar da birbirine...

2. Dünya Savaşı'nı anlatan en başarılı TV dizisi olarak gösterilen Kardeşler Takımı, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsü.

Band of Brothers / Kardeşler Takımı, tarihçi ve biografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük televizyon dizisi serisidir. Ortak yapımcılığını, Akademi Ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir.

Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Operasyon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir.

Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğünden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.
3 ay önce
Yabgu_Khan' a katılıyorum. Ancak bazı bölümlerde saptırmalar var. Yani gerçek şişirilmiş. Savaş dizilerinin çekimleri oldukça zor ve maliyetlidir. Savaş dizilerinde oyunculuk oldukça önemlidir ve bu dizide bence duygu size geçiyor. Ek olarak sahneler oldukça etkileyici. Bazı sahneler amatör çekim gibi bir izlenim bırakabilir ama daha etkili oluyor. Savaş dizileri içerisinde bu diziden daha iyi bir dizi geleceğini hiç sanmıyorum.
4 ay önce
İzleyebileceğiniz en iyi ve en gerçekçi savaş dizisidir. Dünyanın en iyi dizileri listesinde yıllardır 1. sıradadır. Oyunculuklar, savaş atmosferi ve diğer bir çok şeyiyle sizi kendine bağlayacaktır. Kesinlikle izleyin.
8 ay önce
Savaşın gerçek yüzünü anlatan bir mini-dizi. Her şeyin Call of Duty gibi basit ilerlemediğini de gösteriyor. Bunun biraz daha pahalı versiyonu, The Pacific çekildi bundan yıllar sonra. Ama yine de, bundaki tadı tam vermedi. Her şey efekt değil.
10 ay önce
gelmis gecmis en iyi 2. Dunya Savasi filmi
10 ay önce
Efsane şaheser militaristler için kesinlikle zevk verecek bir dizi.